Loading…

Regeneracja Głowic Samochodowych Warszawa

Głowice Samochodowe + Mechanik Samochodowy
Kontakt

Regulacja gaźnika piły spalinowej. Czwórkowanie – co to jest, z czym to się je? Pożyteczne zjawisko.Film porusza temat końcowego etapu regulacji gaźnika pilarki spalinowej. Przedstawiam dzwięk charakterystycznego czwórkowania, zjawiska zabezpieczającego pilarke przed zniszczeniem. W filmiku demonstruję model Husqvarna 346xp, w którym najwyraźniej słychać czterotakt.
Polecam filmik dla zainteresowanych zachowaniem swoich maszyn w długowieczności.
A w innych, wcześniejszych odcinkach, dostępna jest pełna regulacja pilarek. Zapraszam do wcześniejszych materiałów.

Czwórkowanie uwidacznia się tuż przed max obrotami, jest wynikiem całkowitego wypadania zapłonów lub cząstkowego spalania poprzez „zalewanie świecy nadmiarem paliwa” – za bogatym dawkowaniem paliwa. Towarzyszy temu charakterystyczna praca podobna do czterosuwa z uwagi na co drugi cykl pracy. W czterosuwie to efekt konstrukcji a w dwusuwie to efekt nadmiaru paliwa. W pilarkach jak i innych urządzeniach ogrodniczych np. kosach mechanicznych, dmuchawach itp., – jest swoistym bezpiecznikiem, aby silnik się nie zatarł. Dlatego dodano do gaźnika regulację wysokich obrotów aby między innymi móc takie zjawisko wykorzystać i by silnik na max obrotach miał dobre smarowanie, bo wtedy najmocniej się nagrzewa. Defakto nadmiar i paliwa a tym samym oleju pomaga ochronić silnik przed zniszczeniem. Najfajniejszą sprawą jest, że słyszymy to dokładnie podczas użytkowania
i wiemy że pilarka jest bezpieczna. Gdy mimo to ulegnie uszkodzeniu, wiemy, że nie z przyczyn zasilania, a z powodu wady materiałowej albo konstrukcyjnej. Gdy nie słyszymy czwórkowania, wyłączamy maszynę i szukamy przyczyny. Najczęściej jest to po prostu źle wyregulowany gaźnik, awaria gaźnika, w innym przypadku nieszczelność która powoduje zubożenie mieszanki.

Pozdrawiam serdecznie

Youtube oferuje usługi w zakresie: regeneracja głowic, szlifowanie wałów, planowanie głowic, regeneracja silników, szlifowanie głowic, Podstawą naszej działalności jest świadczenie usług z zakresu regeneracji części samochodowych oraz ich podzespołów. Ogromne doświadczenie, specjalistyczny sprzęt w diagnostyce samochodów w Warszawie.

Dodaj komentarz

Zadzwoń!