Loading…

Regeneracja Głowic Samochodowych Warszawa

Głowice Samochodowe + Mechanik Samochodowy
Kontakt

Ostrzałka do Łańcucha od A do N/ Piła Motorowa w akcji ;)Witajcie
Dziś na tapecie ostrzałka do piły.
Mam nadzieję, że nie tak źle mi wyszło to ostrzenie 🙂
Trzymajcie się

Youtube oferuje usługi w zakresie: regeneracja głowic, szlifowanie wałów, planowanie głowic, regeneracja silników, szlifowanie głowic, Podstawą naszej działalności jest świadczenie usług z zakresu regeneracji części samochodowych oraz ich podzespołów. Ogromne doświadczenie, specjalistyczny sprzęt w diagnostyce samochodów w Warszawie.

24 thoughts on “Ostrzałka do Łańcucha od A do N/ Piła Motorowa w akcji ;)

  1. Ten kąt powinien być 30 stopni i za każdym razem zaciskaj tą ,,prowadnicę,, aby ząb tnący podczas ostrzenia był stabilny [nie przechylał się na bok]. Warto przeczytać instrukcję albo podpatrzeć na YouTube jak robić to prawidłowo. Prawidłowe ostrzenie łańcucha zapobiega cięciu drewna w ,,kiełbasę,,. Pozdrawiam 🙋‍♂

  2. Powiem tak. Idzie tym naoszczyć, ale ta szlifierka nie nadaje się do każdego łańcucha. No chyba że, są tarcze o różnej grubości. I do tego o wiele więcej niż potrzeba, tą szlifierkę zbiera się zęba, przez co wolę pilnikiem oszczyć.

  3. Podstawowy błąd jaki robisz, to brak kontroli wysokości prowadnika , po naostrzeniu co bywa znacznym utrudnieniem wcinania się ostrza… Jak sie dobrze przyjrzysz krawędź tnąca patrząc od góry jest wyższa na początku i szersza niż na końcu, po każdym ostrzeniu powierzchni ubywa i krawędź "schodzi", dlatego podczas ostrzenia pilnikiem przy w miarę nowym łańcuchu piłujesz pilnikiem 4,8 potem przy kolejnych schodzisz z średnicą do 4,5 i dalej do 4,0 itd. Spiłowywując także proporcionalnie prowadnik. Drugi błąd, to podczas ustawiania kolejno ostrzy , należy unieruchomić łańcuch w prowadniku ostrzałki dokręcając za każdym razem śrubę ściskającą ogniwo, to eliminuje pływanie i stabilizuje podczas szlifowania.
    Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Zadzwoń!