Loading…

Regeneracja Głowic Samochodowych Warszawa

Głowice Samochodowe + Mechanik Samochodowy
Kontakt

Cała prawda o selekcjach tłoków… oto dlaczego nie wolno kupować tłoka na wymiar z pudełka!Ciągle dostaje zapytania, ile kosztuje honowanie?
Ja odpowiadam np. 370zł brutto z tłokiem wossnera.
Na co klient – „ale nie, samo honowanie”.

I musze wiecznie tłumaczyć.

Równie często przyjeżdżają osobiście ludzie z innych serwisów/warsztatów i zostawiają cylinder do przehonowania i POMIARÓW i tyle.

Bo oni przecież mają rabat, to sobie tłok kupią sami.

Nigdy się na to nie zgadzam, nawet jeśli przyjeżdża właściciel salonu danej marki i fakt faktem ma lepszy (cenowo) dostęp do tłoków niż my.

Ten film z dzisiaj pozwoli Wam to zrozumieć, zobrazuje jak ja dobieram zestawy i za co płacicie.

Oszczędności rzędu 30-50zł na remoncie góry silnika (ponieważ o tyle taniej czasem uda się Wam wyrwać tłok na allegro lub po rabacie zamówiony przez kolege) szybko zamieniają się w wysokie koszty.

Oraz co najważniejsze to MOJA RENOMA !
Bo wiecie, żyjemy w Polsce.
Ja honuje, oddaje cylinder, mechanik dobiera tłok, składa i stroi.
Sprzęt się zaciera – winny jest ten co honował, bo jakże by inaczej.
Dlatego ja od dawna robię tylko komplety i wysyłając do nas innej możliwości nie ma.
——————-
więcej w krótce, mam nadzieje że nie długo podam terminy szkoleń 2T oraz sposób rezerwacji miejsc.
pozdrawiam Patryk !

Youtube oferuje usługi w zakresie: regeneracja głowic, szlifowanie wałów, planowanie głowic, regeneracja silników, szlifowanie głowic, Podstawą naszej działalności jest świadczenie usług z zakresu regeneracji części samochodowych oraz ich podzespołów. Ogromne doświadczenie, specjalistyczny sprzęt w diagnostyce samochodów w Warszawie.

27 thoughts on “Cała prawda o selekcjach tłoków… oto dlaczego nie wolno kupować tłoka na wymiar z pudełka!

 1. Proponuje autorowi trochę poczytać o wykonywaniu pomiarów , będzie łatwiej na przyszłość. Co do Chin – za co płacisz to dostajesz. Chcesz dokładności – to kosztuje. Co do pomiarów samych – to nie jest pomieszczenie pomiarowe temperowane pod ISO , taka podpowiedz – mierzenie dużych części odbywa się po czasie – temperatura rdzenia obiektu. I ogólnie Mitutoyo 3 punktowa fajna rzecz – jak pracuje w parze , na śrubie makro metrycznej nie widzę homologacji – a ty podajesz pomiar w 0,002 lol zreszta jak pisałem , poczytać – to co mierzysz a dokładność pomiaru to są 2 różne rzeczy – i na koniec wątpię abyś miał w pomieszczeniu 20 stopni+-0,5 i 50% wilgotności i to przez czas w którym obiekt pomiaru uzyska tez te parametry – i ta żonglerka obiektami pomiaru lol naprawdę rodzi się pytanie kto ciebie tego nauczył ? Poczytaj o rozszerzalności temperaturowej ciał – jak masz stop to jeszxcze inna bajka. Sorry ale tak nieprofesjonalnego pomiaru to nie widziałem od 30 lat.

 2. A to nie tajemnica że są takie jaja…kolegs robil w Gorzycach w fabryce tłokow za Niemca…robili ileś tam na zmianę i tyle…nie więcej nie mniej ale ogólnie na spokojnie,i jak przyszlo kierownictwo z polski to podkręcili normy i ludzie na maszynach zaczeli zapierdzielać jak motorki, maszyny zaczely siadać i puszczać wymiar ale żeby normy wyrobić…wynik… parę tirów tłokow do zwrotu z towarem.
  Pazernosć…

 3. Super sprawa. Ktoś by powiedział, że mechanik wymyśla i teorie spiskowe kreuje, a tu czarno na bialym. Producent, który ma normy iso i bierze kilkaset złotych za tłok opisuje wymiar z taką samą dokładnością co chińczyk w tłokach za 50zł.

 4. E tam te servisy to tylko z nazwy , to są partacze wymieniacze , ludzie z łapanki a nie z zamiłowaniem i pasją w swojej dziedzinie ! A i jeszcze jedno często mam bardzo silne wrażenie że do polski te nowe części , są takie jakieś jakby odpad poprodukcyjny czwartego sortu !

 5. Trzeba kupić tłok i wraz z cylindrem oddać do zakładu szlifierskiego. Przehonować cylinder do tłoka, i będzie git. Kupujecie jakieś gówienko do honowania za piątaka i przehonoooowałem , a teraz kupię sobie worek tłoków i będę pasooował. B, A kup se jeszcze Vortexa C he he i mierz w temperaturze 21.76432 he he

 6. I teraz weź takiemu tępemu Januszowi wytłumacz hahaha. Jak on wszystko wie najlepiej, może po trzecim zatarciu taki się nauczy. Że lepiej oddać sprawę w ręce fachowców. Współczuję Ci użerania się z ludźmi i tłumaczenia im tego. Pozdrawiam

 7. zróbcie szkolenie o 2 totalne podstawy na necie nie ma tego wile a czasy sie zmieniły i komarków sie nie robi tylko wyżyłowane sprzęty np 125 2t ponad 40koni a nie jak wsk 125 2t 15koni

 8. Aż taki zakres błędu? Producenci to już zaczynają przesadzać. Za niegługo żeby wymienić tłoka będziesz kupował 7 sztuk. Tłoki z takim błędem wymiaru nie powinny wgle znaleźć się na rynku.

 9. Czyli wychodzi na to że żeby naprawdę dobrze dobrac tlok to trzeba mieć nakupione ich w ch*uj i dopiero po zamierzeniu cylindra sprawdzać tlok danej marki mikromierzem I wybrac najodpowiedniejszy

Dodaj komentarz

Zadzwoń!