Czy wiesz że
  • Diabeł na konsole w akcji
    Devil May Cry 3 to świetna gra która zarówno na PC jak na konsolę PS2 jest tytułem godnym swojej uwagi. W grze mamy do czynienia z pozytywnym człowiekiem, a raczej …
  • Rozwijaj się jako programista
    W kraju nad Wisłą mamy wielu zdolnych programistów, którzy są na tyle zmotywowani, aby nieustannie podnosić swoje umiejętności. I nie chodzi to o bierne czytanie podręczników, ale codzienną pracę nad …

Odwierty pod pompy ciepła

Przygotowania do odnawialnych źródeł energii. Każdy z nas powinien spotkać się ze słowami: energia odnawialna.
Czym ona jest?
Najprościej mówiąc energią odnawialną nazywamy takie źródła energii, które odnawiają się w stosunkowo krótkim czasie.

Jakie możemy wymienić rodzaje energii?
W Polsce są to w głównej mierze energia słoneczna wykorzystująca panele fotowoltaiczne, pompy ciepła, energia pływów wodnych, energia wiatru wykorzystywana w wiatrakach, a także biomasę i biopaliwo.

Montując urządzenia do wykorzystywania odnawialnej energii, należy liczyć się z tym że mogą być potrzebne jakieś przyłącza bądź odwierty pod pompy ciepła.
Taką pompę ciepła nazywamy wtedy gruntową pompą ciepła, gdyż zasada działania takiej pompy polega na tym, że pobiera z gruntu ciepło, które może zostać wykorzystane w różny sposób.
Podgrzewanie wody, ogrzewanie domu, ogrzewanie wody w basenie to tylko kilka przykładów, do jakich możemy użyć pompy ciepła.

Jakie są zalety i wady takich rozwiązań?
Zaletą bez wątpienia jest fakt, iż takie pompy nie wytwarzają zanieczyszczeń.
Wadami natomiast może być cena zakupu takiego urządzenia a a także odwiert, który musi zostać wykonany pod montaż.

Leave a Reply