Czy wiesz że
  • Hide Folders XP
    Artykuł na temat programu do zabezpieczenia komputera. Hide Folders XP jest świetnym programem który pozwoli nam zabezpieczyć dane jak żaden inny program. Chociaż program jest prosty, jego poziom zabezpieczenia jest …
  • Pozycjonowanie
    Wyszukiwarka Google, której wykorzystujemy do poszukiwań w internecie jest skomplikowanym i zaawansowanym programem, którym jednak daje się manipulować. Oszukiwaniem wyszukiwarki Google zajmują się pozycjonerzy, inaczej zwani ekspertami SEO. Pozycjonowanie stron …

Odwierty pod pompy ciepła

Przygotowania do odnawialnych źródeł energii. Każdy z nas powinien spotkać się ze słowami: energia odnawialna.
Czym ona jest?
Najprościej mówiąc energią odnawialną nazywamy takie źródła energii, które odnawiają się w stosunkowo krótkim czasie.

Jakie możemy wymienić rodzaje energii?
W Polsce są to w głównej mierze energia słoneczna wykorzystująca panele fotowoltaiczne, pompy ciepła, energia pływów wodnych, energia wiatru wykorzystywana w wiatrakach, a także biomasę i biopaliwo.

Montując urządzenia do wykorzystywania odnawialnej energii, należy liczyć się z tym że mogą być potrzebne jakieś przyłącza bądź odwierty pod pompy ciepła.
Taką pompę ciepła nazywamy wtedy gruntową pompą ciepła, gdyż zasada działania takiej pompy polega na tym, że pobiera z gruntu ciepło, które może zostać wykorzystane w różny sposób.
Podgrzewanie wody, ogrzewanie domu, ogrzewanie wody w basenie to tylko kilka przykładów, do jakich możemy użyć pompy ciepła.

Jakie są zalety i wady takich rozwiązań?
Zaletą bez wątpienia jest fakt, iż takie pompy nie wytwarzają zanieczyszczeń.
Wadami natomiast może być cena zakupu takiego urządzenia a a także odwiert, który musi zostać wykonany pod montaż.

Leave a Reply